Navštivte naše interiérové studio JAVAB

Archiv aktualit

Nové bydlení pro děti z Dětského domova

Dětský domov v Jihlavě provedl rekonstrukci řadového domu v Šafaříkově ulici, který zakoupil, aby rozšířil ubytovací prostory pro své svěřence a umožnil tak co nejpřirozenější cestou jejich začlenění do společnosti. V rekonstruovaném domku nyní bydlí šest dětí.

Dvě děvčata a čtyři chlapci ve věku 14 – 16 let se v průběhu minulého týdne postupně nastěhovali do nově zrekonstruovaných prostor, dohlíží na ně 5 vychovatelů, nebo asistentů pedagoga.

Tím byla završena několika měsíční příprava a realizace projektu, který navýšil kapacitu Dětského domova. Umístěním do řadového domku plně integrovaného do okolní zástavby budou děti vyrůstat v prostředí zcela standardním, tedy naprosto odlišném od „běžných ústavů". Přirozenější bydlení jim usnadní cestu do společnosti a celkový průběh převýchovného procesu.

„Rekonstrukce trvaly přibližně dva měsíce, jednalo se o opravy a zajištění kompletního vybavení. Rozpočet jsme měli značně omezený, na naše podmínky byla ochotná přistoupit jihlavská firma JAVAB, která se postarala o dodání veškerého zařízení a řemeslných prací." Uvedl Mgr. Radek Vovsík, ředitel Dětského domova v Jihlavě. „Děti jsou z nového bydlení opravdu nadšené. Také proto, že se samy na rekonstrukcích podílely a spolupracovaly s řemeslníky firmy JAVAB například na úklidových pracích, úpravách zahrady, nebo na montáži nábytku a podobně. O to více si nového prostředí váží." Doplnil Vovsík.

„Bylo potřeba zajistit široké spektrum jak interiérových, tak exteriérových prací. Zařizovali jsme nové podlahy, dveře, vymalování prostor, nábytek, zařízení kuchyně včetně spotřebičů a světel, součástí zakázky byly i počítače a televizory. Snažili jsme se bydlení přizpůsobit tak, aby vyhovovalo nárokům 16tiletých chlapců a děvčat." Sdělil Michal Bílek ze společnosti JAVAB.

„Se spoluprácí s firmou JAVAB jsem byl velmi spokojen, veškeré požadavky byly splněny podle našich představ, i když to vzhledem k financování nebylo nejjednodušší. Jsme rádi, že jsme mohli celý projekt úspěšně dokončit, a umožnit našim dětem tuto změnu. Je to pro ně významný krok směrem k vlastní odpovědnosti a samostatnosti." Uvedl ředitel Dětského domova Radek Vovsík.