Navštivte naše interiérové studio JAVAB

Stavební pouzdra pro posuvné dveře na stěnu

Stavební pouzdra pro posuvné dveře na stěnu jsou velmi elegantním a chytrým řešením do všech typů interiérů:

  • bytů
  • kanceláří
  • skladů
  • hotelových pokojů
  • nemocničních i sociálních zařízení

Pouzdra pro posuvné dveře umožní efektivní využívání těchto prostorů. K praktickým přednostem tohoto systému patří oproti klasickým otáčivým dveřím zejména úspora místa vzniklá díky tomu, že se dveře zasunou přímo do stěny. Otevírání klasických otáčivých dveří zabírá prostor, který často není k dispozici, nebo by mohl být využitý k jiným účelům. Zasouvací dveře fungují efektivně a neomezují.

Máte zájem o naše služby?

Posuvné dveře ECLISSE

Jako první představila na trhu stavební pouzdra pro zásuvné dveře roku 1989 italská společnost ECLISSE s.r.o., která díky mnohaletým zkušenostem a neustálému vývoji výrobní technologie nabízí výrobky z kvalitních materiálů. Stále více projektantů, architektů a zákazníků volí přednosti posuvných dveří a stále více z nich upřednostňuje kvalitu pouzder ECLISSE.

V zahraničí jsou posuvné dveře již běžným prvkem v mnoha domácnostech. Systém posuvu dveří do zdi využívají i v restauracích a dalších veřejných zařízeních. V České republice teprve popularita "šoupaček" začíná narůstat. Vzhledem k výši cen bytů, které na našem trhu stále rostou, jsou kapsy pro zasouvací dveře zajímavým a důmyslným řešením. Systém ECLISSE vám dá prostor, který standardně zabírají klasické dveře.

Typy posuvných dveří

Do široké nabídky standardních modelů patří jednokřídlá pouzdra, dvoukřídlá pouzdra pro zasunovací dveře proti sobě, teleskop pro paralelně posuvné dveře, stavební pouzdro zákryt, které schová dvoje dveře do jedné kapsy uprostřed, nebo cirkulár pro kruhové a půlkruhové dveře. Standardně se pouzdro obkládá zárubní, ale ECLISSE vám nabízí i bezobložkové řešení pouzdrem Syntesis® Line - jednokřídlé i dvoukřídlé. Ani kabely a osvětlení nejsou problém, k dostání je pouzdro Luce, které je pro vedení elektra přímo dělané.

Zajímavou novinkou je pouzdro Ewoluto®, které má vlastnosti zdi. Můžete tedy již i přímo na pouzdro připevnit kuchyňský kout, televizi nebo sprchový kout. Všechny nabízené modely se připravují v provedení do zděné nebo sádrokartonové příčky. Společnost ECLISSE vychází zákazníkovi vstříc i výrobou pouzder atypických rozměrů do výšky 260 cm u řešení do zdiva a do výšky 290 cm u modelů do sádrokartonové příčky. Pouzdra je možno osadit do příček již od 10 cm (dokončená síla stěny).

Výhody posuvných dveří ECLISSE

Pouzdra ECLISSE jsou chráněna více jak dvaceti patenty a vyrábí se z kvalitního pozinkovaného plechu bez svařování, které poškozuje zinkování. Výhodou je i jejich vysoká pevnost, kterou zajišťují vodorovné vyztužené profily a svislé profilované stojny. Výrobky do zděné příčky jsou navíc vybaveny profilovaným plechem a pokryty hustou vroubkovanou omítkářskou sítí s přesahem okraje pouzdra, což zajišťuje pevné spojení pouzdra se zdivem a zamezuje praskání omítky.

Každé pouzdro je dále vybaveno horní odnímatelnou kolejnicí. Lze ji vyjmout i po zabudování pouzdra, což dává zákazníkovi možnost nastavování zadního dorazu, nebo dodatečné montáže synchronizace pro dvoukřídlé a teleskopické dveře. Součástí každého pouzdra je montážní krabička, která obsahuje bezúdržbové nosné vozíčky s kuličkovými ložisky o nosnosti 80 kg nebo 120 kg, vodící trn pro spodní pojezd a regulovatelné zarážky dveří.

Dalšími výhodami jsou například snadná montáž či skladnost při dopravě i na stavbě.

Moderní systém zasouvání dveří do příčky Vám nabízí účelné i estetické řešení interiéru. Do tohoto systému lze osadit jakýkoli typ dveří od standardních, masivních až po celoskleněné. Pouzdra pro zasunovací dveře nabízí nový prostor ve vašem interiéru.