Navštivte naše interiérové studio JAVAB

Dřevěné plovoucí podlahy v centru Jihlavy

Pokud chcete nadčasovou krytinu z přírodního materiálu, doporučujeme dřevěné plovoucí podlahy. Působí útulně a mají dlouhou životnost a navíc možnost renovace. Jsou ovšem náročnější na údržbu.

Nabízíme dřevěné plovoucí podlahy od renomované švédské značky KÄHRS.

Máte zájem o naše služby?

Návod na údržbu dřevěné plovoucí podlahy

Na čerstvě nalakované nebo olejované plovoucí dřevěné podlahy se smí vstupovat teprve následující den. Čím více je plovoucí podlaha v prvních dnech chráněná, tím déle vydrží olejovaný nebo lakovaný povrch. Plné zatížení je doporučeno po 8-14 dnech.

První týden plovoucí podlahu čistěte jen nasucho a nepokládejte na ni koberce. Nábytek a jiné zařizovací předměty stavte opatrně. Stoly a nohy od židlí opatřete vhodnými podložkami, např. plstí. Používejte pouze kolečkové židle s měkkými (pryžovými) kolečky. Hrubé nečistoty a písek působí na dřevěnou podlahu jako brusný papír a musí se odstranit koštětem nebo vysavačem. Jemné nečistoty a prach můžete setřít na vlhko (jemně vlhkým mopem nebo hadrem). Důležité! Dřevěné plovoucí podlahy byste neměli vytírat příliš mokrým hadrem, mohlo by dojít k poškození podlahy.

Čištění dřevěné plovoucí podlahy

Běžné čištění plovoucí podlahy provádějte vysavačem, smetákem nebo mopem. Občas je třeba vytřít důkladně vyždímaným hadrem. Nepoužívejte žádné agresivní čisticí prostředky pro domácnost. Hadr na zem používejte pouze navlhčený. Vytření příliš vlhkým hadrem totiž může poškodit povrch parket a lakovaný povrch. Čisticí prostředky s mikrovlákny a parní čističe pro parketové dřevěné podlahy vůbec nepoužívejte. Běžnou údržbu provádějte přípravkem pro údržbu parket dle návodu. Četnost použití závisí na intenzitě namáhání plovoucí podlahy: jednou měsíčně nebo po 2 měsících.

Skvrny z dřevěných podlah nejlépe odstraníte vlhkým hadrem, případně použijte trochu mazlavého mýdla nebo splachovacího prostředku.

Při umývání se vždy vyhýbejte nadbytečné a zůstávající vlhkosti na dřevěné podlaze.