Navštivte naše interiérové studio JAVAB

Laminátové podlahy v centru Jihlavy

Naše interiérové studio v centru Jihlavy nabízí kvalitní laminátové podlahy, které se pokládají jako plovoucí na rovný, suchý a pevný podklad. Právě „suchá" pokládka je jejich výhodou. Jednotlivé lamely se spojují zámkovým způsobem, podlaha tak není přilepena k podkladu a lze ji v nutných případech rozebrat a znovu složit (např. při stěhování). U laminátových podlah je ale třeba být opatrný na vlhkost, kterou nesnášejí - nemohou se tedy pokládat na vlhký podklad.

Máte zájem o naše služby?

Snadná údržba laminátových podlah

Laminátová podlaha se snadno udržuje a je velmi odolná. Můžete ji čistit vysavačem nebo smetákem. V případě většího znečištění ji nejprve vysajte a potom vytřete vlhkým a dobře vyždímaným hadrem. Používejte přitom vlažnou čistou vodu na vytírání, popř. přidejte speciální čistící přípravek pro laminátové podlahy. Laminátové podlahy nenechávejte nikdy delší dobu vlhké nebo mokré, protože obzvláště v oblastech spojů nasávají vodu a mohlo by proto dojít ke změnám jejich formy (nabobtnání) nebo k zašednutí. Proto dbejte vždy na to, aby bylo čištění laminátové podlahy prováděno nasucho, popř. pouze dobře vyždímanými hadry, aby se na podlaze netvořily "loužičky".

Další rady ohledně laminátových podlah

  • Místnosti vystavené silnému namáhání jako např. chodby chraňte dostatečně velkou předložkou.
  • V okruhu venkovních vstupů pamatujte na dostatečně velké čistící zóny.
  • Nepoužívejte na laminátové podlahy žádný vosk nebo leštidlo na parkety. 
  • Veškerý nábytek jako sedací soupravy, stolky či židle podlepte filcovou podložkou, abyste zamezili poškození nebo poškrábání laminátové podlahy.
  • Pokud máte doma kolečkové židle, doporučujeme použít pryžová kolečka nebo pryžové podložky pod stůl.
  • Nezatěžujte podlahu nadměrně těžkým nábytkem (např. masivními skříněmi) - mohlo by dojít k narušení podmínek pro podlahu kladenou plovoucím způsobem (k tvorbě spár).